В цій статті ми обговоримо:
Доволі часто від українців можна почути скарги на те, що газом не користуються, а платіжки за розподіл все рівно приходять. Давайте розберемося за що ж ми сплачуємо та як законно відмовитись від такої послуги.
Як відомо на сьогодні домогосподарства сплачують не лише за використаний газ, а й за його розподіл. Причому, навіть у випадку не використання блакитного палива, платіжка за розподіл газу все рівно надійде. Причина в тому, що домогосподарство залишається підключеним до загальної газорозподільної мережі і сума в платіжці це плата за сервіс газової інфраструктури.
Тобто, громадяни, що не користуються газом для своїх потреб, але приєднані до мережі в будь-який момент можуть скористатися енергоресурсом. А газорозподільна компанія, яка незалежно користуються споживачі газом чи ні, здійснює:
- нагляд за станом газопроводів, які забезпечують доставку газу до споживача;
- нагляд і підтримку в справному стані газорегулюючого обладнання.
Тому щомісяця всі споживачі, що не від’єднані від газорозподільної мережі отримують платіжку за послугу з розподілу газу.
Чи можна не платити за розподіл газу
В випадках коли домогосподарство вже давно не використовує газ, можна відмовитись від послуги розподілу. В такому випадку необхідно звернутися в свою газорозподільчу компанію (на даний час цією мережею для приватного споживача опікується компанія Газорозподільні мережі України) з заявою на від’єднання від газорозподільних мереж. Після відключення квитанції на оплату більше не приходитимуть.
В цьому випадку слід пам’ятати що за відновлення споживання енергоресурсу потрібно буде платити і проходити повторний процес підключення.
Зміни щодо оплати за розподіл газу
НКРЕКП змінила підхід до визначення мінімальної плати за розподіл природного газу для побутових споживачів.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з 1 жовтня 2023 року запровадила зміни у підході до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково.
Відтепер при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання побутового споживача, що не було опломбоване.
Для споживачів це означає, що вони зможуть не платити за транспортування газу, якщо вони не використовують блакитне паливо. Однак мова йде лише про тих споживачів, які минулого газового року споживали мінімум блакитного палива через його відключення.
Як правильно розірвати договір на транспортування газу
Для правильного оформлення розірвання договору на газ та його доставку необхідно:
- після припинення послуги отримати акт про припинення газопостачання;
- звернутися до оператора газорозподільних мереж з заявою розірвання договору про розподіл газу, до якої додати копію акту про припинення газопостачання.
Після цього оператор не матиме права надсилати вам рахунки.